

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 27 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 3.5 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 754
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52045
Ext.Price$1.52045
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52045 | $1.52045 |
| 10 | $1.44243 | $14.42430 |
| 25 | $1.36841 | $34.21025 |
| 50 | $1.29821 | $64.91050 |
| 100 | $1.15704 | $115.70400 |
| 300 | $1.03122 | $309.36600 |
| 500 | $0.91908 | $459.54000 |
| 1000 | $0.88975 | $889.75000 |
| 3000 | $0.86136 | $2584.08000 |
| 5000 | $0.83388 | $4169.40000 |
